Колонтаївський ЗДО Краснокутської селищної ради, Колонтаїв
Харківська область, Богодухівський район

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

СХВАЛЕНО:                                                           ЗАТВЕРДЖУЮ:

педагогічною радою                                               Директор

Колонтаївськогозакладу                                        Колонтаївського закладу

дошкільної освіти (дитячий                                  дошкільної освіти(дитячий

садок)  Краснокутської                                          садок) Краснокутської

селищної ради                                                        селищної ради   

Богодухівського району                                        Богодухівського району

Харківської області                                                Харківської області 

протокол  №  4                                                                                С.ПАХУЧА

від  « 28 » серпня 2024р.                                         «  28 »  серпня 2024р.

                                        

                                                                                        ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Колонтаївського закладу дошкільної освіти

(дитячий садок)

 Краснокутської селищної ради

Богодухівського району

                                                Харківської області                                                                                                                       

   на 2024 /202навчальний рік

Зміст

Вступ. 

Розділ 1. Нормативно-правові документи, за якою працюватиме заклад дошкільної освіти у 2024/2025 навчальному році.

Розділ 2. Проблема, завдання та пріоритетні напрями, над яким працюватиме Колонтаївський ЗДО у 2024/2025 н.р., шляхи реалізації завдань.

Розділ 3. Умови забезпечення якості дошкільної освіти в Колонтаївському ЗДО.

1.  Кадрове забезпечення.

2.  Середовище ЗДО.

Розділ 4. Комплектування закладу дошкільної освіти.

Розділ 5. Перелік освітніх напрямів.

Розділ 6. Планування освітньої діяльності Колонтаївського ЗДО у 2024/2025 навчальному році.

1. Види діяльності.

2. Форми організації освітнього процесу.

3. Навчальне навантаження.

4. Форма планування роботи з дітьми.

5. Планування роботи з батьками.

Розділ 7. Особливості організації освітнього процесу.

1. Дистанційна форма.

2. Використання інноваційних методик та технологій.

Розділ 8. Моніторинг якості наданих освітніх послуг.

1. Основні політики забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в ЗДО.

2. Основні процедури вивчення якості освітньої діяльності в ЗДО.

3. Очікувані результати щодо реалізації системи внутрішнього забезпечення якості освіти.

ВСТУП

        Освітня програма розроблена відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (ст. 23. Освітня програма), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (від 25.04.2019р.), Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція від 22.05.2012р.). Вона окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення вихованцями обов’язкових результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

Освітня програма визначає:

– загальний обсяг навантаження та очікувані результати навчання (набуті компетентності);

– перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх ліній, логічну послідовність їх реалізації;

– форми організації освітнього процесу;

– систему внутрішнього забезпечення якості освіти.

Освітня програма діяльності закладу дошкільної освіти зорієнтована на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, збереження дитячої субкультури, взаємозв’язок усіх сторін її життя та створення умов для соціально-емоційного благополуччя й адаптації кожної дитини в соціумі дорослих та однолітків шляхом засвоєння культурно-комунікативних засобів спілкування.

        Мета освітньої програми - реалізація комплексу розвивальних, виховних, навчальних функцій та змістових напрямів організації життєдіяльності в межах вікової компетентності дітей від 2 до 6 (7) років із поступовим ускладненням змістовної наповнюваності на кожному віковому етапі.

   Завдання програми - сформованість мінімально достатнього та необхідного рівня освітніх компетенцій дитини перших 6 (7) років життя, що забезпечує її повноцінний психофізичний та особистісний розвиток і психологічну готовність до навчання у школі. Визначені Базовим компонентом дошкільної освіти вимоги до обсягу необхідної інформації, життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу та самої себе відображені у програмі є обов’язковими для виконання всіма учасниками освітнього процесу.

Структура програми - визначення освітніх напрямів відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), визначення загального обсягу навантаження на кожний вік дитини: молодший вік (четвертий рік життя), середній вік (п’ятий рік життя), старший дошкільний вік (шостий рік життя). Шляхи реалізації завдань.

РОЗДІЛ 1.

 НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ, ЗА ЯКОЮ ПРАЦЮВАТИМЕ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У 2024/2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Організація освітньої діяльності Колонтаївського закладу дошкільної освіти  (далі – ЗДО) у 2024/2025 навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти (2012 р.), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджене постановою Кабінету Міністрів України зі змінами від 29.07.2015 № 530), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234), наказу МОН України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності», інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (від 16.03.2012 № 1/9-198), «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (від 25.07.2016 №1/9-396), «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти» (від 19.04.2018 №1/9‑249), «Методичних рекомендацій про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2024/2025 навчальному році»,  власного статуту та інших нормативно-правових документів в сфері освіти.

РОЗДІЛ 2.

ПРОБЛЕМА, ЗАВДАННЯ ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ, НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАТИМЕ КОЛОНТАЇВСЬКИЙ ЗДО  У 2024/2025 Н.Р., ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ

Проблема над   якою   працює  ЗДО  у  2024 - 2025 н. р.:

  • «Формувати повноцінну життєтворчу особистість дитини, яка поєднує в собі духовне мовленнєве багатство, патріотизм, соціально - моральну чистоту, шляхом формування  культури українського мовлення засобами української народної казки та поетичних творів сучасних авторів».

Основними завданнями в 2024/2025 навчальному році педагогічний колектив вбачає у  покращенні якості дошкільної освіти  шляхом формування базових компетентностей, самоаналізу освітніх процесів, розвитку самостійності, соціально-громадянської позиції.

Завдання на  2024/2025 навчальний  рік:

  • Забезпечити ефективність освітньої діяльності через запровадження Внутрішньої  системи забезпечення якості освіти та оцінювання напряму: «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти».
  • Продовжувати створювати максимально безпечні умови для вихованців в умовах воєнного  стану. Удосконалити партнерську взаємодію між  закладом освіти та місцевими органами управління освітою та органами  виконавчої влади, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції.
  • Консолідувати зусилля педагогів і батьків щодо формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку, утвердження активної позиції громадянина,  формування позитивного образу своєї країни, виховання ціннісного ставлення до своєї родини як частини українського  народу, його історії, традицій, культури.
  • Розвивати мовленнєві активності у дітей дошкільного віку через використання всіх компонентів мовлення у різних формах та видах дитячої діяльності. 
  • Створювати умови для формування ігрової компетентності вихованців шляхом збагачення ігрового середовища, впровадження сучасних ігрових методик.

Шляхи реалізації завдань:

  • використання інноваційних технологій;
  • взаємодія з батьками;
  • використання дистанційної форми роботи;
  • особистісно-орієнтований підхід до кожного вихованця;
  • забезпечення здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно- патріотичного виховання дітей;
  • здійснення  моніторингу якості надання освітніх послуг.

На літній період 2025 р.

Мета: Оздоровлення дитячого організму та забезпечення позитивного емоційного стану дітей в літній період зусиллями працівників ЗДО і батьків вихованців.

Завдання:

  1. Оздоровчі завдання:
  • створення оптимальних умов для зміцнення здоров’я вихованців, збереження їх життя в умовах воєнного стану в Україні та подальшого формування життєвої компетентності шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних освітніх технологій;
  • підвищення ефективності освітньої роботи з питань цивільного захисту (особистої безпеки) та безпеки життєдіяльності дітей;
  • дотримання розпорядку дня з урахуванням чергування фізичних, психічних навантажень та відпочинку дітей, забезпечення максимального перебування їх на свіжому повітрі;
  • оптимізація рухового режиму та самостійної ігрової діяльності дітей протягом дня як важливої складової фізичного розвитку дошкільників;
  • забезпечення умов для загартування дитячого організму;
  • організація збалансованого харчування та раціонального питного режиму.

2. Освітні завдання:

  • продовження поглибленої роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дошкільників;
  • закріплення, уточнення, розширення знань, умінь і навичок, набутих вихованцями упродовж навчального року, та збагачення досвіду їх застосування у різних видах діяльності;
  • спрямування освітньої роботи на інтеграцію різних видів діяльності, реалізацію особистісно орієнтованого підходу до дітей та комплексне вирішення освітніх завдань, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньою програмою закладу;
  • розвиток пізнавальних здібностей дошкільнят засобами ознайомлення дітей з природою влітку, використання епізодичних та довготривалих літніх спостережень, дослідницько-пошукової роботи з дошкільниками, художньої літератури;
  • збагачення практичного досвіду дітей через залучення до різних специфічних видів дитячої діяльності: ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової тощо;
  • активізація взаємодії з батьками з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини в умовах ЗДО на початку нового навчального року.

Шляхи реалізації завдань:

  • оптимізації рухового режиму,
  • розширення та поповнення розвивального середовища ЗДО відповідно до вимог безпеки,
  • використання ігор з піском та водою,
  • самостійна ігрова та художня діяльність дітей,
  • просвіта батьків з питань оздоровлення і розвитку дітей.

 

РОЗДІЛ 3.

УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ  ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

В КОЛОНТАЇВСЬКОМУ ЗДО

Заклад дошкільної освіти є закладом загального типу.

У закладі функціонує одна різновікова група, яка працює в україномовному режимі.

Навчальний рік у закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня 2025 року триває оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України. Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 129 днів:

літні – 92 календарних днів з 1 червня по 31 серпня,

осінні – 7 календарних днів з 27 жовтня по 02 листопада,

зимові – 23 календарних дні з 20 грудня по 11 січня,

весняні – 7 календарних днів з 22 березня по 28 березня.

У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-продуктивна діяльність.      

У закладі дошкільної освіти встановлено 5-денний робочий тиждень.

 

1. Кадрове забезпечення 

Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», адміністрація ЗДО приймає на роботу тільки педагогів, які мають відповідну повну вищу та неповну вищу педагогічну освіту. Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом.

В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

     Специфічна особливість педагогічного колективу ЗДО полягає в єдності майстерності  вихователів , об’єднанні зусиль педагогічного та обслуговуючого персоналу в розвитку дитини.

2. Середовище ЗДО 

Потужним чинником дитячого розвитку є соціокультурне оточення. Кожна дитина у своєму розвитку              зазнає безсумнівний вплив сім'ї, її побуту, культурних уподобань, форми зайнятості старших і змісту               сімейних дозвіль. 

 В  Колонтаївському ЗДО велика увага звертається на організацію роботи з батьками вихованців у                  розрізі вивчення їх національної приналежності, культурних вподобань, залучення до спільного дозвілля         з дітьми в ЗДО, надання практичних порад щодо розвитку та виховання дітей тощо.

Всі педагоги, які працюють з дітьми, розмовляють українською мовою, володіють знаннями про                      культурну ауру рідного краю, села, що дає свій відбиток на спілкування з дітьми, організацію освітньої           діяльності.

Предметно-розвивальне середовище в ЗДО відповідає вимогам. Створення сприятливого для розвитку         оточення в закладі включає в себе розумну і естетичну організацію простору і його елементів: дитячі             іграшки, дитячі меблі, дитячі книжки, дитячі малюнки тощо. Дітям доступні всі функціональні елементи        простору закладу, що спонукає їх до активної предметно-практичної діяльності, прояву творчості,                   креативності. Компоненти розвиваючого предметного середовища в ЗДО включають не тільки групові             приміщення, а й інший функціональний  простір – спортивний зал, прогулянкові майданчики. 

РОЗДІЛ 4.

 КОМПЛЕКТУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Порядок комплектування закладу дошкільної освіти визначається засновником спільно із директором. Діти можуть виховуватися у закладі в режимі повного чи короткотривалого перебування.

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється директором протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

         За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти здійснюється:

  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти;
  •  за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Термін повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини – не менш як за 10 календарних днів.

Група у закладі дошкільної освіти комплектується відповідно до нормативів наповнюваності, Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти з урахуванням побажань батьків або осіб, які їх замінюють.

   РОЗДІЛ 5.

ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ НАПРЯМІВ

  • Особистість дитини.
  • Дитина в соціумі.
  • Дитина в природному довкіллі.
  • Дитина у світі мистецтва.
  • Гра дитини.
  • Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
  • Мовлення дитини.

РОЗДІЛ 6.

ПЛАНУВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПО КОЛОНТАЇВСЬКОМУ ЗДО  

У 2024/2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

У освітньому процесі закладу реалізується зміст інваріантної та варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти.

      Зміст інваріантної складової забезпечується через чинну Освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (оновлена).

1. Види діяльності

Розподіл занять на тиждень в організованих видах діяльності укладається за змістовними освітніми лініями відповідно до наказа Міністерства освіти і науки України 20.04.2015 №446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності». Кількість занять інваріантної складової повністю відповідає вимогам наказу. Види діяльності плануються за освітніми лініями: «Ознайомлення із соціумом», «Ознайомлення з природним довкіллям», «Художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча, театральна тощо), «Сенсорний розвиток», «Логіко-математичний розвиток», «Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування», «Здоров’я та фізичний розвиток». Реалізація програми передбачає врахування принципу інтеграції освітніх ліній у відповідності з віковими можливостями і особливостями вихованців.

2. Форми організації освітнього процесу

Набуття різних видів компетенцій дитиною дошкільного віку відбувається в дистанційній формі та різних видах діяльності (ігровій ― провідній для дітей дошкільного віку; руховій; природничій; предметній; образотворчій, музичній, театральній, літературній; сенсорно-пізнавальній і математичній; мовленнєвій; соціокультурній та інших) і вимагає практичного засвоєння дитиною системи елементарних (доступних) знань про себе та довкілля, моральних цінностей, уміння доречно застосовувати набуту інформацію.

Зміст освітньої програми передбачає:

  • формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;
  • виховання елементів природо доцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;
  • утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини;
  • розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Реалізацію змісту освітньої програми здійснюють педагоги: вихователі, інструктор з фізичної культури,  керівник музичний.

3. Навчальне навантаження

Розподіл занять на тиждень в організованих видах діяльності укладається за змістовними освітніми напрямками відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України  20.04.2015 №446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитини у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності». Кількість занять інваріантної складової повністю відповідає вимогам наказу. Види діяльності плануються за освітніми напрямами: «Особистість дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі», «Гра дитини», «Дитина в соціумі», «Мовлення дитини», «Дитина у світі мистецтва». Реалізація програми передбачає врахування принципу інтеграції освітніх напрямів у відповідності з віковими можливостями і особливостями вихованців.

Розподіл занять на тиждень на дитину у групах

на 2024/2025 навчальний рік

 

Орієнтовні види діяльності за освітніми лініями

Кількість занять на тиждень за віковими підгрупами

 

  І-підгрупа середній дошкільний вік
(від 4 до 5 років)

ІІ-підгрупа старший дошкільний вік (від 5 до 6 (7) років)

 

Ознайомлення із соціумом 1

2

3

 

Ознайомлення з природним довкіллям

1

2

 

Художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча, театральна, художня література тощо)2

5

5

 

Логіко-математичний розвиток3

1

2

 

Розвиток мовлення й культура мовленнєвого спілкування4

3

3

 

Здоров’я та фізичний розвиток5

3

3

 

Загальна кількість занять на тиждень6

12

15

 

Максимальна кількість занять на тиждень

12

15

 

Максимально допустиме навчальне навантаження на тиждень на дитину     

(в астрономічних годинах)7

4,0

        6.2

 

_______
*Години, передбачені для фізкультурних занять не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження на дітей.
Навчальне навантаження: тривалість проведення занять - спеціально організованих форм освітнього процесу, що відповідають віковим можливостям вихованців згідно із санітарним законодавством.
**Максимально допустиме навчальне навантаження визначають шляхом множення загальної кількості занять на тиждень, відведених на вивчення освітніх ліній у віковій групі, на тривалість заняття залежно від віку вихованців.
Для дітей віком від 1 до 3 років проводяться заняття тривалістю до 10 хвилин.

Навчальне навантаження: тривалість проведення занять — спеціально організованих форм освітнього процесу, що відповідають віковим можливостям вихованців згідно санітарного законодавства.

Безпосередньо освітня діяльність в групах планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень.  Весь освітній процес організується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей.

4. Форма планування роботи з дітьми

При організації роботи в Колонтаївському ЗДО всі працівники керуються планом роботи закладу на 2024/2025 навчальний рік, який розглядається на педагогічній раді та схвалюється нею, затверджується керівником закладу.

Форма планування освітньої діяльності - за освітніми лініями (Базовий компонент дошкільної освіти України).

У закладі дошкільної освіти планування та організація життєдіяльності здійснюється за режимними моментами з урахуванням освітніх ліній розвитку, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

Тип заняття обирає вихователь відповідно до теми та мети.

Рівномірно розподіляються види активності за основними видами діяльності протягом дня в залежності від бажань та інтересу дітей. Крім спеціально організованої навчально-виховної зайнятості передбачається самостійна діяльність дітей: ігри (дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі, театралізовані, ігри з піском та водою та ін.); спостереження; пошуково-дослідницька діяльність; самостійна художня діяльність тощо. Згідно з планом вихователя здійснюється індивідуальна робота з дітьми.

Вихователі планують роботу з дітьми використовуючи 2 види плану: перспективний та календарний. Планують роботу з дітьми враховуючи їх вікові особливості та завдання програми «Дитина».

5. Планування роботи з батьками

Питання взаємодії ЗДО і сім’ї знаходиться в полі зору учасників освітнього процесу. Виходячи з позиції, що родина і ЗДО, виконуючи специфічні виховні функції, не можуть замінити один одного і мають взаємодіяти задля повноцінного розвитку дитини-дошкільника, визначені такі аспекти окресленої проблеми:

  • етико-педагогічні вимоги до взаємин із дітьми та їхніми батьками;
  • умови для спільної роботи сім’ї і педагогічного коллективу ЗДО у формуванні моральних якостей особистості дитини;
  • зміст і методи педагогічної освіти батьків;
  • співробітництво вихователів дошкільного закладу із сім’єю щодо виховання дошкільників у дусі миру;
  • педагогічні умови ефективної взаємодії ЗДО і сім’ї щодо формування у дітей культури здорового способу життя для збереження і укріплення здоров’я;
  •  особливості взаємодії з батьками дітей раннього віку.

Розуміння того, що саме в сім’ї закладається фундамент повноцінного фізичного і психічного розвитку дитини, спонукає заклад освіти до пильного вивчення запитів, потреб і вимог сучасної сім’ї, тобто, до тісної взаємодії ЗДО і родини.

В основу взаємодії сучасного закладу і сім'ї покладається співробітництво. Ініціаторами його встановлення виступає ЗДО, оскільки педагоги професійно підготовлені до освітньої роботи.

Вирішуючи питання педагогізації батьків, слід акцентувати увагу на:

  • дитину, як найбільшу цінність, яка виховується відповідно до сімейних традицій;
  • батьків (сім`я, родина) – найбільша моральна цінність, оберіг моралі й духовності;
  • педагога – професіонала, партнера, який створює дух творчості, спрямовує взаємодію, вчить мистецтву життя, життєвої компетентності.

Щоб найкраще, найвідповідальніше підійти до виховання дитини, батьки разом з вихователями повинні збудувати свої стосунки на принципах взаємної поваги, розуміння важливості один одного і усвідомлення того, що таке партнерство матиме довготривалий вплив, на користь усіх.

Пріоритетні напрямки роботи з батьками:

    • всебічне вивчення становища, статусу родини та моделі взаємодії з ними для здійснення диференційованого підходу;
    • залучення батьків до співпраці у створенні належних умов для життєдіяльності та розвитку дітей;
    • сприяння підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, а також питань навчання і виховання дошкільнят;
    • залучення батьків до активної участі в заходах, що проводяться в закладі, формування в них відчуття приналежності до колективу дитячого садка як однодумців і спільників;
    • формування усвідомленого розуміння батьками своєї відповідальності за максимальне забезпечення дитині повноцінного життя в майбутньому.

Удосконалювати роботу з батьками - це у разі необхідності вносити зміни, які збагачують зміст і форми роботи, покращують різні її показники, роблять більш доцільною, сучасною, гнучкою. Процес удосконалення - довготривалий та безперервний.

РОЗДІЛ 7.

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

1. Дистанційна форма.

У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі слід звернути особливу увагу на такі аспекти:

- організація навчання педагогічних працівників щодо дистанційної роботи з дітьми та надання їм методичної підтримки;

- забезпечення педагогів необхідним обладнанням та доступом до інтернету;

- організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу;

- систематичність організації освітнього процесу з дітьми раннього та дошкільного віку.

Бажано використовувати синхронне і асинхронне навчання.

2. Використання інноваційних методик та технологій

        Нинішня державна політика у сфері освіти в Україні спрямована на реформування галузі. Це вимога часу. Тож кардинально змінюється філософія освіти. Вона орієнтується на потреби ХХІ століття, і її тенденції відповідають інтересам розвитку людини. Це виразно відобразилося у програмному документі – «Базовому компоненті дошкільної освіти», який поставив за мету «озброїти дитину не тільки системою галузевих знань, скільки наукою життя».

У 2024/2025 навчальному році педагоги Колонтаївського ЗДО продовжують  впровадження  інноваційних технологій в освітній процес. Роботу з цього питання регламентує план роботи, який реалізовує завдання з питання вивчення та впровадження інноваційних методик та технологій в роботу з дітьми.

РОЗДІЛ 8.

МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ НАДАНИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Моніторинг в закладі дошкільної освіти проводиться відповідно до: Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку проведення моніторингу якості освіти та розробленого Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти.

Основні методи проведення дослідження під час моніторингу:

 опитування (анкетування, інтерв’ювання), тестування, спостереження за освітнім процесом та освітньою діяльністю у закладі освіти.

За результатами здійснення моніторингових процедур педагоги планують корекційну діяльність з дітьми дошкільного віку, а також індивідуальну роботу. ЗДО здійснює планування методичної роботи також з урахуванням цих результатів.

 У 2024/2025 навчальному році у закладі буде здійснюватись моніторинг життєвої компетентності дітей дошкільного віку за освітньою програмою  для дітей від 2 до 7 років «Дитина»

1. Основні політики забезпечення якості освітньої діяльності

та якості освіти в ЗДО

Основними політиками забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в ЗДО є:

  • забезпечення публічної інформації про діяльність закладу освіти (ст. 30 Закону України «Про освіту»);
  • дотримання принципів академічної доброчесності у діяльності педагогічних працівників (ст. 42 Закону України «Про освіту»);
  • запобігання та протидія булінгу (цькуванню);
  • створення умов щодо професійного зростання педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (зі змінами).

2. Основні процедури вивчення якості освітньої діяльності в ЗДО

Основними процедурами вивчення якості освітньої діяльності в ЗДО визначено:

  • відстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
  • внутрішній моніторинг якості освіти;
  • самооцінювання освітньої діяльності.

Відстеження рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. У якості інструментарію використовуються картами спостереження.

Для забезпечення об’єктивності та достовірності даних важливо дотримуватись принципів академічної доброчесності, у тому числі справедливого оцінювання.

Внутрішній моніторинг якості освіти здійснюється відповідно до статті 48 Закону України «Про освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.01.2020 № 54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти». Для проведення внутрішнього моніторингу розробляється відповідна програма.

Самооцінювання освітньої діяльності включає:

  • самооцінку показників освітньої діяльності та управлінських процесів у ЗДО;
  • оцінювання педагогічними працівниками своєї діяльності.

3. Очікувані результати щодо реалізації системи внутрішнього забезпечення якості освіти

1. Отримання об’єктивних даних про якість освітньої діяльності та управлінських процесів у ЗДО.

2. Підвищення якості освіти в ЗДО на основі прийняття ефективних управлінських рішень.

3. Створення атмосфери довіри до ЗДО серед педагогічних працівників та батьків вихованців.

 

 

                                     

Логін: *

Пароль: *